FUAR STAND

Shell_Fuar_Stand-1024x886

Medde Fuar; Stand imalatlarını kendi atölyesinde yapan nadir firmalardan biridir. Dışarıdan kimselere bağlı olmadan tüm işlerimizi kendi bünyemizde çözerek olası talepleri hızlı şekilde karşılayabilmek adına gerekli tüm alet edevat ve ekipmanları da kendi bünyemizde bulundurmaktayız.

 

AHŞAP STANDLAR

1 – SuntaLam Standlar

SuntaLam standların farkı ve avantajı boya uygulaması gerektirmeyişidir, Suntalam standlar Ham Sunta standlara oranla biraz yüksek fiyatlarda olsalar da kullanışlılığı, pratikliği, kalitesi ve duruşu ile ham suntanın çok önündedir, burada sizlerin talebi bütçeniz ve tasarımın gereksinimleri önem arzetmektedir, Lam standların artıları olduğu gibi eksileride vardır, her tasarım Lam sunta ile imal edilemeyebilir fakat Ham sunta için özgün tasarımda neredeyse sınır yoktur…

2 – MDF Lake Boyalı Standlar

Çok daha profesyonel bir sonuç elde etmek isteyen müşterilerimiz için Lake boya uygulamalı standlarda müşterilerimize sunduğumuz alternatifler arasındadır, Lake boyalı standların neredeyse tamamı imalathanede bitirilmekte ve son hali ile fuar alanına getirilmektedir.

Ham MDF parçalarının birleştirilip macunlanarak astarlanması ve atölyede mobilya boyası uygulanarak hazırlanan uzun vadede kullanılabilen bir uygulama şeklidir, diğer standlara oranla en kaliteli aynı zamanda fiyatı en yüksek olan uygulama şeklidir, fuar standları sadece birkaç günlük olduğundan çok tercih edilmesede kaliteyi arayan müşterilerimizin her zaman vazgeçilmezi Lake Standlardır.

Ahşap Stand İmalatı

Tasarım ve projesi onaylanmış firmaların çalışmaları imalat birimimize gönderilir, burada imalatlar kendi kategorilerine göre ayrılarak farklı ekipler tarafından imalata hazırlanır;

1)Ölçümlendirme

Ahşap standlar özgün tasarımlar olduğundan her proje için ayrı ölçü ve detaylar bulunmaktadır, bu detayların her bir parçasının ölçüleri tek tek milimetrik olarak hesaplanmakta ve ölçüleri çıkarılmaktadır, sadece 50×50 cm bir küp imal edeceğimizi düşünecek olursak bunun için 6 adet 50 cm’lik parça kesilmiyor bu parçalar içindeki 18 mm sunta payları ve hangi tarafların üst üste binmesi gerektiği gibi küçük detaylar var, sadece 50 cm kesilmiş 6 adet parçayı 18 mm bir sunta ile birbirine vidalar bir küp oluşturursanız eğer bitmiş haldeki küpün ölçülerinin bir tarafı 53.60 cm diğer tarafı 50.00 cm olacaktır, bunu sizlerle paylaşmaktaki amacımız küçük bir küp oluştururken bile detaylı hesaplamaların yapıldığını anlatabilmek ve imalata gönderilecek projenin ne kadar erken gelirse imalat ekibi için o kadar kolaylık olduğunu zaman faktörünün önemini vurgulamaktır…

2) Ebatlama, Kesim, Bantlama

Kesim ölçüleri detaylandırılan proje kesimleri yapılmak ve ebatlanmak üzere atölye ye gönderilir, kesilmiş parçaların Suntalam olanları kenar PVC leri yapılamak üzere bantlamaya alınır ve birbirlerine vidalanmayacak ve dışarıdan görünecek kısımları PVC kenar bandı ile kaplanır.

3) Küçük Montaj, Paketleme

Kesilen ve bantlanan suntalar, oluşturulacak ünite parçaları ile eşleştirilir ve birbirlerine vidalanmak ve yapıştırılmak için hazır hale getirilir. Küçük ve montajı zaman alacak parçalar birbirlerine tutturularak son aşamaya ve fuar alanında hızlı bir şekilde monte edilecek şekilde hazırlanır ve fuar alanına götürülmek üzere paketlenir, bu aşamadan sonraki imalat fuar alanında montaj işleri ile devam edecektir.

4) Stand Montajı

Fuar alanına getirilen hazırlanmış ünite ve parçalar proje eşliğinde birbirlerine monte edilerek standın ana duvarları ve yapısı oluşturulur. gerekli son kontrollerden ve kaba Temizlikten sonra Ham sunta ile oluşturulan standlar için Boya işlemi başlayacaktır.

5) Saten Alçı ve Boya Uygulaması

Stand duvarlarındaki sunta birleşme eklerine çatlama yapmaması için Derz bandı uygulaması ve Saten alçı ile gerekli bölümler sıvanarak düzeltme işlemleri yapılır, son kat alçı uygulaması sonrası kuruyan stand Zımparalanarak prüzsüz hale getirilir ve beyaz renk ile astarlanır, öncelikle açık renkleri boyanan standın en son koyu renkleri boyanarak kurumaya bırakılır.

6) Görsel Uygulaması

Boyası yeteri kadar kurumuş ve yapıştırıcı silikon vb tutacak kıvama gelmiş olan stand artık görsel uygulamaları için hazırdır, Görseller itinalı bir şekilde yerlerine uygulanır.

7) Ekstra Malzeme

Boyası kurumuş görselleri uygulanmış standımızın varsa Tv’leri yerlerine monte edilir ve ikinci bir temizlik yapılarak Masa Sandalye gibi Ekstralarımız projeye uygun olarak yerlerine konumlandırılır.

8) Temizlik

Standımızın son temizliği yapılarak müşterimize teslimatı yapılır.

 

-Ahşap Stand-

-Ahşap Stand-

-Ahşap Standlar-

-Ahşap Standlar-

MODÜLER STANDLAR

Fuar Kongre ve Özel etkinliklerinizde siz değerli müşterilerimize uygun, şık ve kolay montajlı Modüler Stand seçenekleri ile hizmet vermekteyiz.

Modüler Standlar özel aparatları sayesinde çok hızlı kurulum avantajı sağlamaktadır, hazırlığı doğru yapılmış 50 m2 bir modüler stand birkaç saat içinde parçalar birleştirilerek müşteriye teslim edilir duruma getirilebilmektedir, hızlı kurulumu sayesinde fuar katılımcı firmalarına stand içindeki hazırlıkları için daha uzun zaman kalmakta ve fuar stresi yerine genel işlerine yoğunlaşmalarında önemli rol üstlenmektedir.

Olası problem eksik yada hataların giderilebilmesi yine çok kısa sürelerde mümkün olup kusursuz sonuç ve müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Kolay montajı gibi demontajı da yine çok basit olup otel içi kongre vb. etkinliklerinizde verilen birkaç saatlik demontaj süresine çok rahat uyum sağlayabilmektedir. Görsel alanların katılımcı firmaların Ürün, Resim ve Logo baskıları ile kaplandığından tertemiz bir yüzey elde edilmekte ve stant temizliği de yine çok hızlı ve kolayca yapılabilmektedir.

Projesinde her bir detayın ayrı ayrı belirtilmiş olması uygulama ile örtüştüğü sürece kusursuz sonuçlar elde edilmekte ve aynı standı birkaç kez kullanabilme imkanı sağlamakta, ekonomik anlamda siz değerli müşterilerimize alternatifler sunmaktadır.

Parçaların monte işlemleri ile bir araya getirilerek oluşturulan ve ahşap standların aksine tekrar tekrar kullanılabilen standlar Modüler Standlar olarak adladırılırlar, temelde Alüminyum konstrüksiyon mdf ve sunta lam parçaların bir araya getirilmesi ile Modüler Fuar Standları oluştururlar.

Fakat bunların yanı sıra standın işlevselliğini ve görselliğini arttırabilmek için farklı malzemelerde ilave edilebilmektedir, Ancak bu yardımcı malzemeler her sisteme entegre edilememektedir, Farklı malzemelerin en yoğun kullanılabildiği sistem ise Max (Maxima) Sistemidir.

Modüler stand, stand tasarımları içinde en çok bilinen ve uygulanan malzemedir, Modüler standın zemininde halı veya parke uygulaması yapılabilmesinin yanında ürün sergilemeye uygun bir stand tasarımıdır.

Modüler stand da, alanın büyüklüğüne göre tasarıma danışma bankosu ve kilitli oda ilave edilebilir. Montaj demontaj ve uygulama kolaylıklarından dolayı en çok tercih edilen stand türüdür.

Modüler Sistem standlar kendi  içinde farklılıklar göstermektedir.

En çok kullanılan Modüler Stand Sistemler:

1 –  Max (Maxima) Stand:

Modüler sistem standlar içinde şıklığı ve farklılığı ile öne çıkmaktadır. Bu sistemde kullanılan alüminyum profiller diğer sistemlerde kullanılan alüminyum profillere göre çok daha şık ve pahalıdır. Bu sistemin en büyük avantajı suntalam ve alüminyumun yanı sıra cam, tül, pleksi, sisteme uyumlu özel ahşap modüllerinde kullanılabiliyor olması sistemi diğer sitemlere göre en çok beğenilen yapmaktadır.

2 –  Octanorm (Aluset):

En ucuz maliyetli standlar olup, maliyetiyle orantılı olarak kiralama ücretleri de diğer sistemlere göre daha düşüktür. Tamamen alüminyum ve suntadan oluşan bu sistem en yaygın sistemdir. Ancak tasarım şıklığı oldukça zayıf olan bu sistem aynı zamanda fuarlarda Standart (Paket) stand olarakta kullanılan sistemdir.

3 –  Mero

Birer metrelik suntalamların köşelerden birbirlerine aparat ile bağlanması ile elde edilen bir sistemdir.Tasarım yönünden oldukça zayıf olması sebebi ile genelelikle çok fazla tercih edilmeyen bir sitemdir.

 

-Modüler Standlar-

-Modüler Standlar-

 

Fuar Stand, Ahşap Stand, Ahşap Standlar, Lake Standlar, MDF Standlar, Boyalı Stand, Boyalı Fuar Standları, Fuar Modüler Stand, Ahşap Fuar Stand İmalatı, Stand İmalatçıları

Ap strategies, based in dallas, offers cash incentives, typically from $100 to https://midnightpapers.com/ $500, to students who receive passing scores on advanced placement exams and to teachers who help them.

error: Content is protected !!